SAJTÓKÖZLEMÉNY
Dorogháza Község Önkormányzata sikeres támogatási kérelmet nyújtott be a Magyar Falu Program keretében meghirdetett „Faluházak felújítása-2020 című, MFP-FHF/2020 kódszámú pályázatra. A fejlesztés megvalósításához az Önkormányzat – 100 %-os intenzitás mellett – bruttó 19.999.998.- Ft vissza nem térítendő támogatást nyert el.
A közösségi életben központi szerepet tölt be a többfunkciós faluház épülete, ami otthont ad a polgármesteri hivatalnak és a kulturális életnek is. A tetőszerkezete azbeszt tartalmú palafedés, amely elöregedett, több helyen törött, nagyobb esőzések alkalmával beázik, egyben rendkívül veszélyes az ott dolgozók és a kulturális programokon résztvevőkre egyaránt. Az épület belső felújítása és energetikai korszerűsítése már az előző években megtörtént különböző pályázatok útján. Ezzel a pályázattal kiegészítve az épület teljes felújítása megtörténik, mely nagyban hozzájárul az idelátogatók komfort érzetének növelésében.
A projekt fő célja a dolgozók egészségének megóvása mellett a megújuló település központi épülete korszerűbb és rendezettebb formájában fogadja az ügyfeleket és a kulturális szórakoztatásra vágyó lakosságot.
A beruházás célja összefoglalóan az értékmegőrzés és értéknövelés.
Bővebb információ:
06 32 368-172 Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
- Részletek
Dorogháza Község Önkormányzata
DOROGHÁZA KÖZSÉG VÍZELVEZETÉSÉNEK RÉSZLEGES ÁTÉPÍTÉSE
Dorogházán a nagyobb esőzések alkalmával többször okoztak jelentős kárt az utóbbi években az intenzív záporok. A falu önkormányzata évek óta kereste a megoldást a vízkár kockázatok kivédésére, majd 2019-ben sikeres pályázatot nyújtott be a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében vízrendezésre. A tervezett rekonstrukció célja a belterületi csapadékvíz elvezető rendszer fejlesztése, a vízkár kockázatok csökkentése volt.
A Dorogháza településen átfolyó, községi önkormányzati kezelésben lévő Ménkes-patak a települési vizek fő befogadója, mely vízgazdálkodási szempontból a Zagyva vízgyűjtő-tervezési alegység működési területét képezte. A Ménkes-patak, Tóvölgy-patak, Újtelep mellékág és a csapadékvíz árokhálózat belterületen mind önkormányzati kezelésűek. A csapadékvizek elvezetését a településen többnyire nyílt vízelvezető árkokkal biztosították, állapotuk bizonyos esetekben nem volt megfelelő, kiépítettségük hiányos volt. A felszíni vízelvezető rendszer hossza 22 km. A projekttel érintett területen több helyszínen ellenlejtésekkel, illetve hiányosan, vagy szűk keresztmetszetekkel volt megoldva a csapadékvíz elvezetése, amely számos problémát okozott mind a területen élők, mind pedig az önkormányzat számára. A nagy mennyiségben időszakosan lehulló csapadékvizet a meglévő árkok nem tudták befogadni, a talajviszonyok miatt a talaj sem tudta felszívni, így a víz gyakran elöntötte, átfolyt a területen elhelyezkedő ingatlanokon, megrongálta az útburkolatot.
A belterület védelmét szolgáló vízelvezető-hálózat fejlesztése, rekonstrukciója a csapadékvíz-gazdálkodás céljainak figyelembevételével történt. Megtörtént az elválasztott rendszerű csapadékvíz-elvezető hálózat kiépítése, felújítása, fejlesztése, ezen belül: nyílt csapadékvíz elvezető rendszer, illetve belvíz elvezető hálózat építése mederkialakítással, helyreállítással, a műtárgyak átépítésével és helyreállításával együtt, valamint kizárólag indokolt esetben zárt csapadékvíz elvezető rendszer építése, felújítása, indokolt esetben vápás vízelvezető út építése. A projekt keretében megvalósult a belterület védelmét szolgáló vízkár elhárítási és vízvisszatartási célú tározók fejlesztése, rekonstrukciója: csapadékvíz-gazdálkodási létesítmények rekonstrukciója, fejlesztése: áteresztő burkolat alkalmazása, beszivárogtató, szivárogtató drén és szűrőmező létesítmények, zöld infrastruktúrák építése.
A beruházáson túl a pályázó önkormányzat lakossági szemléletformálást is megvalósított. A helybelieknek hasznos kiadvány készült a vizek helyben tartásának, az árkok rendszeres tisztításának fontosságáról.
A fejlesztés megvalósításához az önkormányzat 117.000.000 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert el 100%-os támogatási intenzitás mellett a TOP-2.1.3-16-NG1-2019-00002 azonosító számú pályázat keretében. A megvalósítás időtartama: 2020.09.01.-2021.12.31.
Bővebb információ:
06-32-368-172
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
- Részletek
TELEPÜLÉSI ÖSZTÖNDÍJ PÁLYÁZAT Hátrányos helyzetű tanulók, fiatalok számára - EFOP 1.5.3.-16-2017-00040
- Részletek
Bővebben: TELEPÜLÉSI ÖSZTÖNDÍJ PÁLYÁZAT Hátrányos helyzetű tanulók, fiatalok számára - EFOP...
Részletek a letölthető pdf mellékletben:
- Részletek
TELEPÜLÉSI ÖSZTÖNDÍJ PÁLYÁZAT
Hátrányos helyzetű tanulók, fiatalok számára
Dorogháza Község Önkormányzata az EFOP 1.5.3.-16 „Humán szolgáltatások fejlesztése Mátraterenyén és partnertelepülésein” című projekt keretei között ösztöndíj pályázatot hirdet.
- Részletek
Települési Ösztöndíjpályázat hátrányos helyzetű tanulók, fiatalok számára
- Részletek
Települési Ösztöndíjpályázat hátrányos helyzetű tanulók, fiatalok számára
- Részletek
Ösztöndíj pályázat humán közszolgáltatásban dolgozó szakemberek számára
- Részletek
TELEPÜLÉSI ÖSZTÖNDÍJ PÁLYÁZAT Hátrányos helyzetű tanulók, fiatalok számára
- Részletek